Mixtape.
Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet quisque rutrum.

Instagram

 

Artyści

Zofia_Warych_2

fot. Dominika Kamińska

Śpiew

Zofia Warych

Urodzona w 1939 r. śpiewaczka i hafciarka kurpiowska mieszkająca w Myszyńcu. Wielokrotnie nagradzana na ogólnopolskich konkursach twórczości tradycyjnej. Jest laureatką m.in. Nagrody Kolberga i Muzyki Źródeł. Ma na koncie liczne występy na prestiżowym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie również otrzymywała najwyższe wyróżnienia. Zofia Warych jest zaangażowaną społecznie propagatorką kurpiowskiego dziedzictwa, niezłomnie przekazującą tę spuściznę kolejnym pokoleniom.

Organy

Adam Tański

Organista i animator życia muzycznego na Kurpiach, jeden z pomysłodawców Festiwalu „Etnosakralia Kurpiowskie” odbywającego się na ziemi kurpiowskiej od 2017 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Hochschule für Musik w Moguncji, a także Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu. Został laureatem międzynarodowych konkursów organowych, a w 2015 r. otrzymał nagrodę Związku Kurpiów “Kurpik” w kategorii TALENT. Prowadzi działalność koncertową i kompozytorską. W bieżącym roku wydana została w serii wydawniczej „Biblioteczka Kurpiowska” publikacja zawierająca pięć utworów na instrumenty klawiszowe Adama Tańskiego.

Adam_Tanski_2

fot. Dominika Kamińska

2-DSC_3136

fot. Dominika Kamińska